Umělecká díla Sv. Žalmánkové

Malířka,šperkařka.
Vystudovala střední uměleckoprůmyslovou školu,obor: umělecké zpracování kovů. Žije a pracuje v Bělé pod Bezdězem.Maluje menší i rozměrná plátna technikou akrylu.Její tematikou je figurální tvorba s prvky impresionismu a expresionismu. Pozornost upoutá výrazná barevnost, která je pro její tvorbu typická.
Kromě obrazů je i malířkou kamenů,z kterých vytváří nevšední šperky.Také zde uplatńuje v abstraktních motivech výrazné barevné plochy, nebo dává kamenům kovový vzhled doplńený patinou.Její rukou tak vznikají originální náhrdelníky,náušnice, náramky,které si  svým nezaměnitelným rukopisem  stále nacházejí své příznivce.
V Bělé pod Bezdězem v  prostorách kamenné brány s vyhlídkovou věží zprovoznila útulnou galerii, která se pyšní nejen  unikátním prostorem v celém interiéru, ale také nabídkou uměleckých předmětů jednak samotné výtvarnice, ale i jejích kolegů , zabývajících se malbou obrazů , výrobou keramiky, šperků apod. Galerie je v provozu vždy v letních měsících, kdy je  každým rokem  sezona zahájena slavnostní vernisáží s osobní účastí mediálně známých , ale i začínajících autorů.
Kontakty:
Světlana Žalmánková
Velenského 422, Bělá pod Bezdězem
web          www.svetlanazalmankova.cz
e-mail      svetlana.zalmankova@seznam.cz
tel.    737341969

Novinky