Mléko Prominent

Zemědělské obchodní družstvo Brniště produkuje a prodává v síti „mlékomatů“ čerstvé mléko.
Čerstvé mléko obsahuje mikroorganismy a živiny nezbytné pro rostoucí organismus dítěte a mladého člověka.Čerstvé mléko obsahuje 14 minerálů a je hlavním zdrojem vápníku. Obsahuje laktózu a aminokyselinyzvyšující využitelnost vápníku v lidském organismu, dále stopové prvky a řadu vitamínů (A, B1, B2, B6, E, K D, C).
 Čerstvě nadojené mléko chutná jinak než mléko upravené a odtučněné. Chuť čerstvého mléka je bohatá a plná. Narozdíl od pasterovaného mléka může čerstvé mléko díky kulturám ušlechtilých mléčných bakterií zkysnout. Můžete tak vychutnat všechny rozmanitosti chutí kysaného mléka a výrobků z něj. Kysané druhy mléka jsou dobře stravitelné, obnovují střevní mikroflóru a chrání před infekcemi zažívacího traktu.
Češi přichází znovu na chuť mléku. Mléko Prominent je přivezeno přímo z mléčné farmy ZOD Brniště – Velký Grunov, která patří k předním chovatelům černostrakatého holštýnského skotu v Česku. Zákazník dostává skutečně plnohodnotné mléko, kterému se ta odstředěná a trvanlivá nemohou vyrovnat. Mléko je pravidelně kontrolováno, ale pokud chcete mít naprostou jistotu, doporučuje se ho před přímou konzumací převařit. I takové mléko je přitom špičkovou potravinou.
 

Novinky