Květový med - Eva a Josef Novotní

Med ze Zahrádek

Med je hodnotná potravina přírodního charakteru, která je vytvořena společenstvím včel ze sesbíraného nektaru z květů nebo medovice ze živých částí rostlin. Tyto šťávy včely přetvářejí a kombinují se svými specifickými látkami. Tento získaný produkt uskladňují a nechávají vyzrát v plástech.

Med je potravina přírodního sacharidového charakteru. Kromě jednoduchých cukrů obsahuje řadu minerálů, vitamínů, bílkovin, organické kyseliny, aminokyseliny, enzymy, hormony, barviva, aromatické látky, a řadu dalších látek.

Druhy medů: květový (lipový, vřesový, akátový, lesní, smíšený…). Je lehce stravitelný, vhodný pro děti od jednoho roku, pro rekonvalescenty, sportovce, běžné užití.

                        medovicový – obsahuje vyšší množství minerálních látek a stopových prvků. Je vhodný pro lidi s akutním a chronickým onemocněním dýchacích cest a pro nízký obsah bílkovin je vhodný pro pacienty s onemocněním ledvin.

Med hodnotíme podle: chuti: každý med má svoji charakteristickou chuť

                                        vůně: bývá více či méně výrazná, typicky medová s buketem květin ztrácí se při špatném skladování

                                        barvy: rozličná škála podle druhu medu

                                        konzistence: podle druhu medu.

Manželé Eva a Josef Novotní ze Zahrádek se mohou pyšnit dlouholetým oceněním Český med, tuto značku mohou používat pouze včelaři kteří mají provedené rozbory a byl jim předán certifikát o kvalitě. Med ze Zahrádek je pravidelně oceňován zlatými medailemi.


Novinky