Kozí sýry z Nového Dvora

Vítejte na naší kozí farmě. Kozí farma Nový Dvůr se nachází mezi obcemi Zahrádky a Sosnová u České Lípy a je zaměřena na chov české kozy hnědé, krátkosrsté a na produkci kozího mléka a produkci výrobků z kozího mléka.
 Ve výrobcích z kozího mléka převládá produkce měkkých a polotvrdých sýrů podle ověřených receptur a s použitím výhradně přírodních kultur a originálního syřidla. Veškeré sýry jsou vyráběny výhradně z pasterovaného mléka bez použití jakýchkoliv konzervačních, barvících přísad (emulgátorů a barviv).
 Kromě kozích sýrů naše farma dále produkuje:
• kozí syrovátku na léčebné účely
• vyčiněné kozí kůže
• kůzlečí maso v době porážek jatečních kůzlat
Naše výrobky lze zakoupit výhradně na naší farmě – doporučujeme zboží předem objednat a na dodávce se předem domluvit. Množství našich výrobků je limitováno možnostmi našich koz.
Farma Nový Dvůr ležící na rozhraní obcí Zahrádky a Sosnová se může pyšnit 200letou historií. V současnosti se její noví majitelé věnují chovu koz a výrobě produktů z kozího mléka. V červenci 2011 získala farma titul ŠLECHTITELSKÝ CHOV (v ČR jej mají pouze 3 farmy). O sýry je velký zájem a proto doporučujeme předchozí objednání na webových stránkách farmy.

webové stránky: http://www.kozisyry.cz/

     

Novinky